Az adatfrissítés architektúrája Power BI-ban
Kővári Attila
2019. január 20.
Ahhoz, hogy a felhőben futó Power BI riportjaink időzítetten frissülhessenek a vállalat tűzfalain belül található adatokból, egy úgynevezett Gateway alkalmazást kell telepítenünk valahova a tűzfalon belül. Ez a Gateway lesz ugyanis az a komponense az architektúrának, amely megvalósítja a titkos kommunikációt a vállalati rendszerek és a felhőben futó Power BI szolgáltatás között.
A felhőben futó Power BI ugyanis nem lát be a vállalati szerverekbe, nem ő kezdeményezi az adatfrissítést sem. Csak egy listát vezet arról, hogy mikor minek kell frissülnie és a Gateway lesz az aki erre a listára időről-időre ránéz, megnézi hogy minek mikor kell frissülnie, és ha talál frissítendőt, akkor áthozza a futtatandó lekérdezést, azt lefuttatja és az eredményt visszaküldi a felhőben futó Power BI-nak. Így tudták megoldani azt, hogy ne kelljen semmilyen bejövő portot nyitni a tűzfalon. A kommunikáció ugyanis így mindig csak kifelé irányú, és mindig mi kezdeményezzük.
Összefoglalva: Időzített adatfrissítéskor a következő folyamatok zajlanak:
- A tűzfalon belül telepített gateway lekérdezi a Power BI szolgáltatásból, hogy mikor minek kell frissülnie
- Ha talál olyan adatfrissítést, aminek futnia kell akkor
- Lekérdezi az adatfrissítéshez szükséges felhasználó nevét
- Lekérdezi az adatfrissítéshez szükséges lekérdezést
- azt lefuttatja a felhasználó nevében
- és az eredményét visszaadja a Power BI szolgáltatásnak
Kővári Attila - BI projekt
POWER BI WORKSHOP
Tudjon meg többet az itt elhangzottakról! Jöjjön el a 2023. október 18.-i Power BI workshopra vagy rendeljen kihelyezett képzést! Részletek >>
Már készül a következő cikk. Kérjen értesítést a megjelenéséről itt.
Új hozzászólás