Az adatelemzés fontossága a magyar vezérigazgatók szerint
Olvasom egy felmérésben, hogy a magyar vezérigazgatók kevésbé érzik fontosnak az IT technológiát mint a külföldi kollegáik.
Érdekes az egész elemzés de BI-os szemmel a legérdekesebb az, hogy a megkérdezett 170 magyar vezérigazgató mindössze 55%-ka tartotta fontosnak az adatelemzést és az adatbányászatot, miközben globálisan ez a kép 80%-mutat. Másképpen fogalmazva a nemzetközi tendenciák azt mutatják, hogy az adatelemzés és az adatbányászat az egyik legfontosabb technológia a vezérigazgatók szemében nálunk azonban csak a közepesen fontos technológiák közé tartozik.
Mi lehet ennek az eltérésnek az oka? Vajon mi állhat e mögött? Jobban bíznak a magyar vezérigazgatók a saját intuícióikban mint az adatokkal alátámasztott információkban? Vagy annyira gyorsan és annyira jól vannak kiszolgálva információval, hogy nincs már szükségük több/jobb/gyorsabb információszolgáltatásra?
Nem tudom, mindenesetre elgondolkodtató. Ahogy az is, hogyha félnek a különadóktól, a szabályozó környezet bizonytalanságaitól (ahogy ez kiolvasható a felmérésből) akkor miért nem az ugrik be, hogy az adatelemzéssel csökkenteni lehetne a szabályozás változása miatt bekövetkező veszteségeket? A különadók például jellemzően elviszik a bevételek x %-át. Ha pontosan ismerik termékeik/szolgáltatásaik nyereséghányadát akkor a különadó bevezetésének pillanatában egyből le tudnák állítani azokat a termékeket szolgáltatásokat, amelyek a különadó hatására veszteségessé válnak.
Persze ha nem félnek annyira a versenytársak megjelenésétől és abszolút bíznak önmagukban (ahogy ez is kiderül a felmérésből) akkor lehet, hogy nincs szükségük döntéstámogató rendszerekre…
Ez utóbbi választ adhat a kérdéseinkre, még akkor is, ha ezeknek a válaszoknak nem örülünk...
Kővári Attila - BI projekt
hozzászólás
Sunda
sze, 04/01/2015 - 09:37
Permalink
Miért van eltérés
Új hozzászólás